1 – 7 października Tydzień Bliskości 2018

Tydzień Bliskości jest wydarzeniem zainicjowanym przez organizację Babywearing International Inc. i ma charakter międzynarodowy. Jego celem jest przede wszystkim promocja korzyści, jakie daje noszenie dzieci w chustach i nosidłach miękkich oraz kształtowanie i wzmacnianie postaw i relacji w duchu Rodzicielstwa Bliskości.

W związku z tym, w miastach biorących udział w wydarzeniu, realizowane są wykłady, warsztaty, spotkania ze specjalistami i zajęcia dla dzieci. Każdego roku w obchody Tygodnia Bliskości włączają się kluby, fundacje i stowarzyszenia, a także przedstawiciele środowisk medycznych. Stowarzyszenie Pomorze Zachodnie w Chuście po raz kolejny podejmuje się organizacji wydarzenia na terenie województwa Zachodniopomorskiego.

 

Harmonogram Tygodnia Bliskości

1.10 poniedziałek

11:00-12:00 „Pełzaczki” / wstęp bezpłatny /zapisy
miejsce: Fizjolady, Mickiewicza 10/2 Szczecin

Pełzaczki- o naturalnym wspieraniu rozwoju dziecka w pierwszym roku życia. Zapraszam rodziców z dzieckiem na warsztaty, podczas których uczymy się o rozwoju układu nerwowego i czucia ciała, uczymy się zabaw wspierających naturalny rozwój dziecka oraz znajdujemy odpowiedzi na nurtujące pytania:)
Zapisy poprzez: http://fizjolady.pl/rezerwacje/

Warsztaty poprowadzi Olga Trybel -Fizjoterapeuta, Ratownik Medyczny, Nauczyciel praktycznej nauki zawodów, Matka trójki dzieci, Właściciel FizjoLady.

11:00-12:30 „Czytanki z Wydawnictwem Mamania” / wstęp bezpłatny
miejsce: Kluboksięgarnia FiKa, al. Papieża Jana Pawła II 8, Szczecin

Zapraszamy na spotkanie z Mamanią – wydawnictwem, które powstało z myślą o wszystkich dla których rodzicielstwo to jedna z najważniejszych przygód życia. Na początku przeczytamy razem z dziećmi książkę Cori Doerrfeld „A królik słuchał”, która opowiada o złości, lęku, rozczarowaniu. Następnie o książkach skłaniających do refleksji i wspierających świadome rodzicielstwo opowie Aleksandra Ruszkowska – potrójna mama, od dwóch lat związana z Mamanią.

Prowadząca: Małgorzata Narożna – księgarka, współtwórczyni kluboksięgarni FiKa.
Członkini stowarzyszenia Polskiej Sekcji książek dla młodych IBBY. Mama Martyny.
Uwielbia książki, kawę, czekoladę i wino. Dla niej nie ma słowa „niemożliwe” są rzeczy i sytuacje mało prawdopodobne.
https://www.facebook.com/FiKa.Szczecin/

W czasie Tygodnia Bliskości w FiKa mamy dla Was zniżkę 20% na książki Wydawnictwa Mamania!

2.10 wtorek

11:00-12:30 „Co w mleku siedzi ?” / wstęp bezpłatny
miejsce: Kluboksięgarnia FiKa, al. Papieża Jana Pawła II 8, Szczecin

W czasie spotkania porozmawiamy o tych składnikach, które sprawiają, że nasze mleko jest wyjątkowe. Zapraszamy przyszłe i obecne mamy z dziećmi.

Prowadzenie: Agata Mularczyk: mama trójki dzieci, doradca noszenia dzieci w chustach, edukator okołoporodowy, prezeska Stowarzyszenia Pomorze Zachodnie w Chuście.

11:00-13:00 „Warsztaty chustowe dla początkujących” / wstęp bezpłatny /zapisy
miejsce: Fizjolady, Mickiewicza 10/2 Szczecin

Zapraszam rodziców wraz ze swoimi pociechami (1-6mc) na warsztaty z wiązania „Kieszonki”. Weźcie ze sobą mały kocyk dla maluszka oraz chustę tkaną (jeśli nie macie własnej chusty -nic straconego-będzie można wypożyczyć). Zajęcia są przeznaczone dla dzieci bez przeciwwskazań zdrowotnych.
Zapisy poprzez sms, Asia: 605430063.

Warsztaty poprowadzi Asia Fedorowicz, doradca chustonoszenia oraz mama 4-latki:)
Entuzjastka noszenia dzieci w chustach oraz wychowania dzieci w oparciu o „narzędzia bliskości”. Zdeklarowana „Chustoświrka”:)
https://www.facebook.com/Tulasia.Szczecin.AkredytowanyDora…/

3.10 środa

10:00-11:30 Wprowadzenie do masażu niemowlęcego Shantala / wstęp bezpłatny /zapisy
miejsce: Fizjolady, Mickiewicza 10/2 Szczecin

Zapraszam rodziców z maluszkami od 6 tygodnia do 6 miesiąca na zapoznanie się z techniką masażu Shantala.
Zapisy poprzez sms, Ada: tel. 793160301, shantala.stargard@gmail.com

Warsztaty poprowadzi Ada Stefańska, mama dwóch synków: 7latka i 3latka, Instruktor Masażu Shantala oraz Doradca Chustonoszenia. Zainteresowana tematyką naturalnego rodzicielstwa i odżywiania.
https://www.facebook.com/RozwojowniaMaminaDoradcaChustowy/

16-16:45 Zajęcia plastyczno-sensoryczne dla dzieci w wieku 3-5 lat / wstęp bezpłatny /zapisy
miejsce: Fizjolady, Mickiewicza 10/2 Szczecin

Zapraszam na zajęcia max 10 osób w wieku 3-5 lat (3/4 letnie dzieci chętnie pod opieką Rodziców). Będziemy aktywizować węch, wzrok i dotyk. Warto na zajęcia wziąć odzież zmienną, bo będziemy się brudzić
Zapisy poprzez sms, Monika: tel. 533 442 074.
Ilość miejsc ograniczona.

Zajęcia poprowadzi Monika Andrzejewska- mama dwójki dzieci (5 -letniej córki i 15 -miesięcznego synka). Z zawodu Nauczyciel Wczesnoszkolnym i Przedszkolnym oraz Doradca Chustonoszenia. Na co dzień opiekuje się dziećmi i domem, prowadzi również zajęcia plastyczne dla dzieci w Pyrzyckim Domu Kultury.
https://www.facebook.com/TuliMatuli-Doradca-Noszenia-53010…/

17:00-18:00 Daleko i blisko – o podróżowaniu z małym dzieckiem -pokaz zdjęć. / wstęp bezpłatny
miejsce: Fizjolady, Mickiewicza 10/2 Szczecin

Dziecko zmienia sposób podróżowania. Chcąc się o tym przekonać, na przełomie dwóch pierwszych lat życia naszego syna, odwiedziliśmy Cypr, Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Kubę i Islandię. Odczuliśmy nową jakość podróżowania, nie zniechęciła nas ona jednak do dalszych poszukiwań końca mapy.

O tym, co tak naprawdę zmienia małe dziecko w podróży i jak się do tego przygotować, opowie Agnieszka Sztandera – mama małego Adasia i współautorka bloga www.nakoniecmapy.com

4.10 czwartek

11:00-12:30 Chusto kije. / wstęp bezpłatny
Miejsce: Start spod Cafe Niebko, ul. Niemierzyńska 18 a, Szczecin

Zapraszamy na spacer dla mam z zamotanymi dziećmi. Propagowanie aktywnego trybu życia z bliskością dzieci.

Prowadzenie: Paulina Majcherek- hiper aktywna mama dwóch łobuzów pokazuje, że można z dziećmi nieodkładalnymi uprawiać sport.
https://www.facebook.com/chustonosni

16:45-17:15 Bobo Time. Zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci. / wstęp bezpłatny /zapisy
Miejsce: Siedziba Fundacji Droga Wolna, ul. Piotra Skargi 32, Szczecin

Bobo Time to okazja dla Twojego Dziecka do nawiązywania pierwszych kontaktów rówieśniczych. Dzięki współudziałowi rodziców w zajęciach Dzieci w bezpieczny sposób nawiązują pierwsze znajomości. Jest to okazja do rozbudzania zdolności muzycznych u małych i u dużych, podczas spotkania dużo śpiewamy oraz rytmizujemy dbając o muzyczną różnorodność.
Zapisy poprzez sms :, tel. 662 108 297

Prowadząca Agnieszka Kołodziejczyk-Królik – pedagog, założycielka firmy Zabawa Rozwija, animatorka czasu wolnego, trenerka Cyrku Zodiak; posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dzieckiem i rodzicem opartej na więzi i relacji; absolwentka szkolenia Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów.

17:00-17:40 „Kapu kap” -przedstawienie dla najnajów, czyli dzieci od 1. roku życia / wstęp bezpłatny /zapisy BRAK MIEJSC
Miejsce: Teatr Kana, pl. Św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

„Kapu kap”, oparte na zabawie przedmiotami codziennego użytku, w prosty i zabawny sposób prezentuje zjawisko, jakim jest deszcz.
Zatańczcie z nami w rytm kropel deszczu!
Obowiązują zapisy: glowa.mala.info@gmail.com
Za pomysł i realizację przedstawienia odpowiadają Magdalena Gardas-Wasilewska
i Karolina Sabat, pedagożki teatru i animatorki kultury z grupy Głowa Mała.
https://www.facebook.com/glowa.mala.szczecin/

17:30-19:30 Spotkanie o Rodzicielstwie Bliskości / wstęp bezpłatny /zapisy
Miejsce: Siedziba Fundacji Droga Wolna, ul. Piotra Skargi 32, Szczecin

Rodzicielstwo bliskości (ang. Attachment Parenting) – określa filozofię rodzicielską opartą na teorii więzi, która zakłada że dziecko tworzy z opiekunami silną więź emocjonalną, która ma wpływ na całe jego życie. Podczas spotkania będziemy zgłębiać temat budowania relacji opartej na więzi w różnych aspektach. Ostateczny kształt spotkania zależy od uczestników, każdy bowiem wnosi swoją cząstkę stawiając pytania oraz poszukując treści do rozważenia.
Zapisy poprzez sms :, tel. 662 108 297

Prowadząca Agnieszka Kołodziejczyk-Królik – pedagog, założycielka firmy Zabawa Rozwija, animatorka czasu wolnego, trenerka Cyrku Zodiak; posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dzieckiem i rodzicem opartej na więzi i relacji; absolwentka szkolenia Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów.

Wydarzenia Towarzyszące:

20:15-21:30 Nirvana Breathing Fitness to Music Workshop / wstęp bezpłatny /zapisy
miejsce: Energia Studio, ul. Miodowa 57, Szczecin

Nirvana to wspaniały system, który poprzez serię funkcjonalnych ćwiczeń z zakresu pilates i jogi, nauczy Cię jak prawidłowo oddychać. Rytmiczna, relaksacyjna muzyka połączona z technologią Nirvana i falami theta wpłyną bezpośrednio na ośrodki relaksacyjne w Twoim mózgu dając ukojenie.
W Nirvana Fitness udział brać może każdy bez względu na wiek, płeć czy sprawność fizyczną. Zabieramy ze sobą: wodę , matę i uśmiech

Prowadząca: Magdalena Prieditis – Międzynarodowy prezenter i szkoleniowiec fitness, mgr wychowania fizycznego, nauczyciel tańca i choreograf, trener personalny, właścicielka autorskiego Dance & Fitness Studio w Szczecinie ENERGIA .
Autor szkoleń, programów fitness oraz artykułów branżowych.
Swoją pasją i zaangażowaniem zjednuje sobie sympatię osób, z którymi pracuje.
Prywatnie mama dwóch ukochanych Córek.
https://www.facebook.com/…/Energia-Studio-Magdalena-Priedi…/

5.10 piątek

16:30-17:30 „Przygotowanie do porodu” -warsztaty dla kobiet w ciąży. / wstęp bezpłatny /zapisy
miejsce: Fizjolady, Mickiewicza 10/2 Szczecin

Przygotowanie do porodu- są to warsztaty, podczas których dowiemy się jak przygotować swoje mięśnie i oddech do porodu naturalnego oraz do cc, a także o ćwiczeniach w pierwszych tygodniach po porodzie.
Zapisy poprzez: http://fizjolady.pl/rezerwacje/

Warsztaty poprowadzi Olga Trybel -Fizjoterapeuta, Ratownik Medyczny, Nauczyciel praktycznej nauki zawodów, Matka trójki dzieci, Właściciel FizjoLady.

6.10 sobota

11:00-14:00 „Finał Tygodnia Bliskości” ze Stowarzyszeniem Pomorze Zachodnie w Chuście / wstęp za plastikowe nakrętki:)
Miejsce: Siedziba Fundacji Droga Wolna, ul. Piotra Skargi 32, Szczecin

Tym razem znów będziemy celebrować Finał Międzynarodowego Tygodnia Bliskości wraz z Wami!  Stworzymy Wielki Wykres Chustowych Przyjaźni -każda osoba biorąca udział w zabawie-wpisze swoje imię na wykresie wraz ze strzałką-prowadzącą do osoby, która jest odpowiedzialna za zarażenie chustowym bakcylem:) Zobaczymy jak dynamicznie stworzy się nasza pajęcza sieć:)

Podczas spotkania będziecie mogli również zobaczyć wystawę laureatki -Marty Miszuk, która zwyciężyła w konkursie „Fotograf Babywearingowy 2018” zorganizowanym przez Ogólnopolską Konferencję Noszenia Dzieci .
Przygotujemy wspólnie pyszny poczęstunek.

Czeka na Was również świetna zabawa wraz z konkursem, w którym są do zdobycia fantastyczne nagrody:) Nie będzie łatwo- ale wierzcie nam- warto wziąć udział!
Uwaga! Warunkiem wstępu na nasz Finał jest przyniesienie plastikowych nakrętek od napojów!!! Zbieramy je dla Jana Sączka, któremu potrzebna jest intensywna i kosztowna rehabilitacja. Do zobaczenia!

Organizatorzy i prowadzący to My i Wy! Zapraszamy! Bądźcie z nami i „nieście z nami bliskość”!

7.10 niedziela

Wydarzenia towarzyszące:

Miejsce: Siedziba Fundacji Droga Wolna, ul. Piotra Skargi 32, Szczecin

Konsultacje dla rodziców. Zapraszam na spotkanie Rodziców, którzy chcą porozmawiać o swoim Dziecku. Jeśli niepokoi Was jakieś zachowanie Dziecka, czeka Was trudna sytuacja i chcecie się na nią dobrze przygotować (adaptacja do przedszkola, przeprowadzka, wesele, pogrzeb…), szukacie nowych sposobów działania opartych na szacunki i miłości do Dziecka przyjdźcie na indywidualną konsultację porozmawiać. Spojrzymy na Waszą sytuację z innej perspektywy, przyjrzymy się jej i poszukamy zrozumienia. Poszukamy potrzeb Dziecka i Waszych, wspólnie poobserwujemy gdzie jest przestrzeń na ich zaspokojenie. Szczególnie zapraszam Rodziców Dzieci do lat 6. Na konsultację przychodzimy bez Dzieci (wyjątek stanowią niemowlęta).
Zapisy poprzez sms :, tel. 662 108 297

Prowadząca Agnieszka Kołodziejczyk-Królik – pedagog, założycielka firmy Zabawa Rozwija, animatorka czasu wolnego, trenerka Cyrku Zodiak; posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dzieckiem i rodzicem opartej na więzi i relacji; absolwentka szkolenia Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów.